Dowiedz się o nas więcej!

Grupa Europlan

Grupa Europlan jest deweloperem działającym od 15 lat na rynku w obszarze budownictwa mieszkaniowego, biurowego i hotelowego.
W 2005 roku Europlan rozpoczął realizację trzech dużych projektów mieszkaniowych: Osiedle Przy Promenadzie przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie (800 mieszkań o powierzchni łącznej 40,000 m2), Rezydencja Kaliska przy ul. Kaliskiej w Warszawie (94 mieszkania o powierzchni łącznej 6,500 m2) oraz Słoneczne Miasteczko w dzielnicy Bieżanów w Krakowie (1600 mieszkań o powierzchni łącznej 80,000 m2).

Europlan w ramach inwestycji biurowych zrealizował m.in. budynek Feniks o pow. 10 tys. m2 przy ul. Żelaznej 32 w Warszawie, który stanowi siedzibę BOŚ Bank oraz budynek Mangalia na warszawskim Mokotowie o powierzchni 8 tys. m2.

Europlan w ramach inwestycji hotelowych otworzył w 2018 r. w Krakowie dysponujący 220 pokojami oraz największym w Polsce przyhotelowym centrum konferencyjnym, 4 gwiazdkowy hotel pod marką Metropolo by Golden Tulip.Wybudował także w systemie condo 4 gwiazdkowy hotel Lake Hill Resort & Spa w Sosnówce w Karkonoszach, otwarty w marcu 2019 roku z 170 pokojami oraz zakończył w grudniu 2020 budowę 90 apartamentów Lake Hill.

Obecnie Europlan jest w trakcie realizacji hotelu w Ostródzie pod 4 gwiazdkową marką Radisson Blu z przyhotelowym aquaparkiem, hotelu Movenpick w Zakopanem oraz przygotowuje także inwestycję hotelową w Warszawie, która po modernizacji będzie działać pod francuską marką Campanile.

Twórcą grupy Europlan jest pochodzący z Jeleniej Góry, Artur Kozieja, doświadczony inwestor i bankier inwestycyjny, który w latach 1995 – 2017 pracował na stanowisku dyrektora inwestycyjnego m.in. w Credit Suisse, Morgan Stanley i Barclays Capital w londyńskim “City”.

Projekt Osiedle Młynówka jest realizowany przy współpracy z firmą Redkom Development.

Media o nas

Człowiek z City, który wierzy w pełne hotele

Właściciel firmy Europlan inwestuje w kryzysie. Sądzi, że to dobry czas na szukanie okazji i przygotowanie się na powrót gości.

czytaj dalej

Artur Kozieja przyspiesza. Sześć inwestycji w realizacji.

Spółka Europlan, której właścicielem jest Artur Kozieja, pomimo pandemii prowadzi i zapowiada kolejne inwestycje.

czytaj dalej

Media o inwestycji

Artur Kozieja szykuje hotele
na koniec pandemii

Właściciel firmy Europlan inwestuje w kryzysie.
Sądzi, że to dobry czas na szukanie okazji
i przygotowanie się na powrót gości.

czytaj dalej

Znany inwestor wybuduje osiedle z apartamentami w centrum Jeleniej Góry

Grupa Europlan, która w naszym regionie wybudowała nad zbiornikiem Sosnówka hotel i apartamenty Lake Hill, przystępuje do kolejnej inwestycji – tym razem w Jeleniej Górze.

czytaj dalej