Dowiedz się o nas więcej!

Grupa Europlan

Grupa EUROPLAN to firma inwestycyjna, która działa na rynku od 20 lat, specjalizując się w obszarze budownictwa mieszkaniowego, biurowego i hotelowego. Artur Kozieja, twórca grupy, jest doświadczonym inwestorem i bankierem inwestycyjnym, który przez 22 lata pracował jako dyrektor inwestycyjny m.in. w Credit Suisse, Morgan Stanley i Barclays Capital w londyńskim “City”, a także od ponad 20 lat jest wspólnikiem rodzinnej firmy budującej i zarządzającej obiektami hotelowymi w Karkonoszach.

W obszarze inwestycji hotelowych, EUROPLAN przeprowadził wiele udanych projektów, w tym zakup hotelu “Centrum Kongresowe Gromada” w Krakowie, który dysponuje 220 pokojami oraz największym w Polsce przyhotelowym centrum konferencyjnym. Ten obiekt, po modernizacji, został otwarty pod 4-gwiazdkową marką Metropolo by Golden Tulip w grudniu 2018 roku.

EUROPLAN w 2019 roku rozpoczął m.in. realizację hotelu w Ostródzie pod 5-gwiazdkową marką Radisson Blu z przyhotelowym aquaparkiem dysponującym 241 pokojami, który został otwarty w styczniu 2023 roku. W Karkonoszach działają już dwa etapy hotelu Lake Hill Resort & SPA, a w budowie trzeci etap Lake Hill, a także Sanssouci by MGallery w Karpaczu oraz Termy Karkonosze w Staniszowie. Ponadto w budowie jest także hotel Campanile w Warszawie oraz Imperial Movenpick w Zakopanem.

Dzięki swojej wieloletniej obecności na rynku, EUROPLAN stał się jednym z najbardziej renomowanych inwestorów w Polsce i cieszy się uznaniem wśród klientów oraz partnerów biznesowych.

Osiedle Młynówka jest wspólną inwestycją Grupy EUROPLAN i REDKOM Development. Projekt wpisze się w środowisko naturalne, tworząc najatrakcyjniejsze miejsce do zamieszkania na mapie Jeleniej Góry.
REDKOM Development posiada 20-letnie doświadczenie w realizacji kompleksów handlowych, przemysłowych i logistycznych oraz rewitalizacji istniejących obiektów. Spółka inwestuje również w branżę mieszkaniową. Poza Osiedlem Młynówka, współrealizuje projekt apartamentów Elisium, który powstanie na wzgórzach La Quinta koło Marbelli, jednego z najpopularniejszych kurortów Hiszpanii.

Media o nas

Człowiek z City, który wierzy w pełne hotele

Właściciel firmy Europlan inwestuje w kryzysie. Sądzi, że to dobry czas na szukanie okazji i przygotowanie się na powrót gości.

Artur Kozieja przyspiesza. Sześć inwestycji w realizacji.

Spółka Europlan, której właścicielem jest Artur Kozieja, pomimo pandemii prowadzi i zapowiada kolejne inwestycje.

W condohotelu zarabia się na zarządzaniu

– W sektorze leisure’owym jedyną drogą do finansowania w ostatnich latach było tylko condo.

Media o inwestycji

Odbudowa legendy Karkonoszy dobiega końca

Hotel Sanssouci w Karpaczu był magnesem ściągającym na początku XX wieku w Karkonosze turystów, którzy chcieli wypocząć w luksusach.

Trwa realizacja trzeciego etapu Lake Hill Resort & SPA

W trzecim etapie inwestycji funkcjonującego od marca 2019 roku Hotelu Lake Hill Resort Spa, inwestor zaoferuje 20 willi jednorodzinnych oraz apartamenty w ośmiu budynkach.

Artur Kozieja szykuje hotele
na koniec pandemii

Właściciel firmy Europlan inwestuje w kryzysie. Sądzi, że to dobry czas na szukanie okazji i przygotowanie się na powrót gości.

Znany inwestor wybuduje osiedle w centrum Jeleniej Góry

Grupa Europlan, która w naszym regionie wybudowała nad zbiornikiem Sosnówka hotel i apartamenty Lake Hill, przystępuje do kolejnej inwestycji – tym razem w Jeleniej Górze.

36,5 mln zł finansowania z PFR na hotel Campanile

Polski Fundusz Rozwoju udzielił finansowania inwestycyjnego w kwocie 36,5 mln zł na hotel Campanile ze 152 pokojami Grupy Europlan, który otwarty ma zostać w marcu przyszłego roku na warszawskim Żeraniu w miejscu hotelu Grot.

Nowy hotel w Gdańsku. Operatorem Europlan

Motlava Hotel to 125 ekskluzywnych apartamentów inwestycyjnych przy gdańskiej starówce. Inwestor – Icon RE rozpocznie ich budowę w czwartym kwartale tego roku.

Artur Kozieja otworzył butikowy hotel w Karkonoszach

Pięciogwiazdkowy Pałac Pakoszów – to nowy hotel w portfelu Artura Koziei, CEO Europlan, właściciela takich hoteli, jak Lake Hill Resort & SPA w Karkonoszach czy Metropolo by Golden Tulip w Krakowie.